Najlepsze polskie drużyny siatkarskie

1 min czytania

piłka do siatkówki na hali

Polska to kraj, w którym siatkówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Co roku organizowane są międzynarodowe turnieje i mistrzostwa, na których najlepsze drużyny walczą o zwycięstwo. Siatkarskie emocje i świetny poziom sportowy czynią z tej dyscypliny jedną z najpopularniejszych na świecie, a w Polsce jest wielu świetnych zawodników tej dyscypliny. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie są najlepsze polskie drużyny siatkarskie!

Najlepsze drużyny siatkarskie w Polsce

Polska ma wyjątkowo silne siatkarskie zespoły, które od lat utrzymują się w światowej czołówce. Reprezentacja Polski odnosi liczne sukcesy i jest wielokrotnym mistrzem Europ, ale także na poziomie klubowym możemy pochwalić się utytułowanymi drużynami.

ZAKSA

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle od dłuższego czasu jest wyróżniana w Polsce. W ostatnim sezonie tej drużynie udało się zdobyć Puchar Polski oraz zająć drugie miejsce w rozgrywkach PlusLigi. Natomiast jej największy sukces w sezonie 2020/21 to bez wątpienia triumf w Lidze Mistrzów. Była to niewątpliwie imponująca wygrana ZAKSY. Obecnie, poza czołowymi pozycjami w PlusLidze, Kędzierzyńsko-Koźla ekipa cieszy się także dużym szacunkiem i sympatią ze strony kibiców z całej Polski.

Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel zasługuje na wyjątkowe uznanie za wyniki osiągnięte w minionym sezonie. Ten polski zespół pokazał siłę, wygrywając nie tylko PlusLigę, ale również zdobywając drugie miejsce w rozgrywkach Pucharu Polski. Chociaż drużyna nie odniosła sukcesu na arenach międzynarodowych, zajmując 16. miejsce w Champions League, to i tak Jastrzębski Węgiel stanowi powszechny powód do dumy dla całej polskiej siatkarskiej sceny.

Jak obstawiać siatkówkę

Siatkówka ma długą historię w zakładach bukmacherskich. Od początku funkcjonowania serwisów online, siatkówka zawsze była w gronie dyscyplin, którymi interesowali się typujący gracze. Jest jedną z najpopularniejszych gier drużynowych i choć nie jest tak często obstawiania jak piłka nożna, to wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony typerów.

Nasza reprezentacja zalicza udane starty na arenach międzynarodowych, a jej sukcesy mają swoje odzwierciedlenie również w klubach siatkarskich. Obecność naszych graczy w turniejach powoduje większe zainteresowanie typowaniem siatkówki – fani tej dyscypliny mogą obstawiać zakłady przedmeczowe i live. Taką możliwość dają między innymi zakłady bukmacherskie BETFAN!

Ranking lig siatkarskich

sportowiec
1 min czytania

Ranking siatkarzy

sportowiec
1 min czytania

Tabela Tauron I liga 

sportowiec
47 sec read